Boccia

Jesteśmy od kilku dni w Pekinie na Mistrzostwach Świata w Bocci. Po dzisiejszym losowaniu okazało się, że pierwsze mecze mamy dopiero w czwartek , wydłużył się zatem czas na aklimatyzację i trening. Klasyfikacja jest już za nami ale najważniejsza była kontrola sprzętu .

To co się działo w jej trakcie przejdzie do historii światowej Bocci. Wiadomo od początku roku, iż BISFed zmienia zasady kontroli bil. Dotychczas wystarczyły pomiary wagi i średnicy tak aby odpowiadały regulaminowym wymaganiom technicznym – waga: 275 g. +/- 12 g. obwód: 270 mm +/- 8mm. Powstał jednak problem toczenia się bil a właściwie braku owego toczenia. Po prostu wielu zawodników dla uzyskania przewagi nad przeciwnikami zaczęło grać bilami tak miękkimi, że niemal przyklejały się do podłoża. W ten sposób zyskiwali taktycznie ale gra stawała się nie fair.

Zastosowano zatem kontrolę pomiaru obwodu bil po zrzuceniu ich z wysokości 50 cm. Rozpłaszczone bile mają większą średnicę i nie powinny być dopuszczane do gry. W czasie naszej kontroli odrzucono nam trzy bile Mateusza (jedna z nich, mimo renomowanej marki „nie przeszła” ponieważ przekroczyła dopuszczalną wagę o 0,8 g !). Ciśnienie naszym trenerom nie skoczyło gwałtownie ponieważ wzięliśmy ze sobą piłki zapasowe. Bliskich zawału było kilku trenerów innych nacji – np. Słowakom zakwestionowano cztery komplety bil , co praktycznie wykluczyłoby ich z gier. Nastąpiła istna rzeź bil w Pekinie !

Dzięki taositycznemu Bogu , po licznych protestach okazało się, że miernik był nieprawidłowy. Przeprowadzono powtórną kontrolę i tym sposobem odzyskaliśmy nasze dwie nieszczęsne bile. Radość w innych ekipach była nieprównywalnie większa, brakowało tylko pokazu chińskich sztucznych ogni.
Czekamy na nasze gry w czwartek rano . Trzymajcie kciuki, pozdrawiamy.
W ChRL Facebooka nie ma , więc nasze informacje eksportujemy mailem do Polski na potem na konto FB, kolejne info wkrótce.
站点地图 关于我们 媒体报道 法律声明 页面纠错 网站建设意见

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content