Boccia

Plebiscyt #Guttmanny 2022 rozstrzygnięty. Szymon Sowiński – sportowcem roku! Edyta i Krystyna Owczarz wyróżnione w kategorii Sportowiec Roku 2022 !

4 już Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego #Guttmanny składał się z trzech etapów. W pierwszym zgłaszani byli kandydaci. Spośród nich Kapituła Plebiscytu wybrała nominacje w czterech kategoriach: sportowiec- 21 osób, trener/trenerka – 6 osób, organizacja sportowa – 5 organizacji, wydarzenie sportowe 2020 roku – 5 wydarzeń. Ostateczna walka o zwycięstwo w Plebiscycie rozegrała się w trzecim etapie – głosowaniu internautów. O zwycięstwie zdecydowały zsumowane głosy Kapituły i głosy internautów. Głosy napływały do ostatniej chwili, a układ miejsc zmieniał się jak w kalejdoskopie.
Sportowcem 2022 Roku głosami Kapituły i internautów został Szymon Sowiński (ZSR Start Zielona Góra). Nasz specjalista w parastrzelectwie sportowym w konkurencjach pistoletów sięgnął po złoty i srebrny medal MŚ, oraz złoty i srebrny medal indywidualnie podczas ME.
Po raz pierwszy w historii Plebiscytu #Guttmanny wśród wyróżnionych znaleźli się bocciści ! W kategorii Sportowiec Roku 2022 – miejsce 10-te zajęła Edyta Owczarz z operatorem rampy Krystyną Owczarz (IKSON Głogów). W imieniu zawodniczek startujących w MŚ Bocci w Rio de Janerio statuetkę odebrał prezes PZBocci.
Gratulujemy ! Wierzymy, że sukces w Plebiscycie będzie dla naszej pary boccistek dodatkową motywacją do walki na Mistrzostwach Świata w Rio de Janerio!
Kategoria Sportowiec Roku 2022 – miejsca 1-10:
1. Szymon Sowiński (ZSR Start Zielona Góra)
2. Barbara Moskal (PK Podkarpacie)
3. Milena Olszewska (GZSN Start Gorzów Wielkopolski)
4. Jacek Czech (UKS G8 Bielany)
5. Natalia Partyka (KSI Start Szczecin)
6. Witold Skupień (KS Zoma-Team Obidowiec Obidowa)
7. Jolanta Majka i Michał Gadowski (KSI Start Szczecin)
8. Adrian Castro (IKS AWF Warszawa)
9. Patryk Chojnowski (KSI Start Szczecin)
10. Edyta Owczarz + Krystyna Owczarz (IKSON Głogów)
W kategorii: sportowiec – na liście nominowanych do plebiscytu znaleźli się także Damian Iskrzycki z Dariuszem Borowskim ( Start Bielsko Biała ) oraz Marika Furtak (Start Zielona Góra), w kategorii organizacja sportowa – nasz Związek zaś w kategorii wydarzenie sportowe 2022 roku – Poznań2022 World Boccia Intercontinental Challenger.
Zdjęcia do darmowego i niekomercyjnego wykorzystania: https://paralympic.org.pl/galeria-wydarzen/guttmanny2022/. Konieczne oznaczenia autora i źródła.
Skip to content