Boccia

Jesteśmy po intensywnym obozie przygotowawczym do zbliżających się dla Mistrzostw Świata w Bocci w Pekinie. Głównym celem zgrupowania było sprawdzenie naszych predyspozycji do zbliżającej się imprezy.

Na obóz w Wiśle przyjechali zawodnicy z Lublina, Zamościa, Warszawy, Zielonej Góry i Poznania. Był to dobry pomysł, ponieważ mieliśmy sparingpartnerów do gier kontrolnych. Cała grupa bardzo ciężko i solidnie przepracowała kilka obozowych dni.

Treningi były tak organizowane aby każdy mógł pracować nad swoimi słabymi punktami oraz doskonalić technikę, celność. Sporo czasu spędzaliśmy na grach między sobą, ponieważ wtedy uczymy się najwięcej, rozważając różne warianty zagrywek, ustawień czy wybić. Lecz gierki to nie wszystko. Ćwiczyliśmy celność, skupienie, różne warianty wybić, ustawień bil, gry sytuacyjne zarówno indywidualnie jak i w parach. Analizowaliśmy zagrywki i różne rozwiązania taktyczne.

Takie zgrupowania są nam, zawodnikom, bardzo potrzebne. Wymieniamy doświadczenia, obserwując sie nawzajem, wspieramy ale i rywalizujemy, zawiązujemy tak cenne dla nas przyjaźnie.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, asystentom i trenerom za poświęcony nam czas i cenne uwagi przed tak ważnym dla nas sprawdzianem.

Trzymajcie za nas kciuki:)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content