Boccia

W stolicy Chin uroczycie otwarto Mistrzostwa Świata w Bocci organizowane pod egidą BISFed . Startuje w nich polska reprezentacja. Kraj reprezentują Mateusz Urbański i Patryk Barszczyk wraz z trenerami Markiem Barszczykiem i Ireneuszem Klimkiem.

Uczestnicy zostali zakwaterowani w paraolimpijskim centrum szkoleniowym CASPD ( coś w rodzaju Chiński Zarząd Sportu Paraolimpijskiego ) w Houshayu ok. 50 km od centrum Pekinu. To tak jakby połączyć w jedno COS w Spale i Cetniewie oraz w Zakopanem, ale w końcu Chiny są od Polski trochę większe. Nasi bocciści zajęli pokoje po polskich tenisistach, którzy parę dni temu mieli tutaj swoje Mistrzostwa Świata. Pierwsze dni minęły na treningach choć gospodarze zadbali o krótką (w sensie czasu, nie dystansu ) wycieczkę do Zakazanego Miasta. Pekin wydaję się ciut większy niż miejsca w jakich żyjemy np. na placu Placu Tiananmen z przyległościami zmieściłoby się niejedno polskie miasto. I mieszkańców trochę więcej, dużo trochę… ok. 20 milionów w granicach stolicy . Na tego rodzaju wielce odkrywcze refleksje czasu już nie mamy bo zaczynają się czterodniowe rozgrywki w grach indywidualnych grupy BC2 w jakich startują nasi debiutujący zawodnicy.

Poza startami mamy do wykonania misję. Wiadomo już, że w czerwcu przyszłego roku organizujemy w Poznaniu World Boccia Open. Wielu z uczestniczących w Pekinie zawodników zawita w naszym mieście . W czasie Światowego Zjazdu Bocci, mającego mieć tutaj miejsce , bezpośrednio po Mistrzostwach zaprezentujemy ofertę „Startu” i Polskiej Federacji Bocci.

Start w Mistrzostwach jest współfinansowany przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki miasto Lublin i wspierających PFBN.
W ChRL Facebooka nie ma , więc nasze informacje eksportujemy mailem do Polski na potem na konto FB, kolejne info wkrótce.

站点地图 关于我们 媒体报道 法律声明 页面纠错 网站建设意见

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content