Boccia

Ireneusz Klimek informuje  o dwóch imprezach zamojskiej Bocci :

ZAMOJSKA LIGA BOCCIA 2014  zakończona 8 grudnia . To już szósta edycja tych rozgrywek , należy podkreślić z roku na rok postęp poszczególnych graczy i także rosnącą radość z rywalizacji  gry w Boccia.

Zawody odbywały się przy pomocy Urzędu Miasta Zamość na obiektach Zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Zespół Szkół nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zamościu.

REZULTATY :
Kategoria A – Rzucający z pozycji siedząco

I miejsce
Krok Za Krokiem NIE MA MOCNYCH
     Dominik Czarnecki
     Katarzyna Paluchowska
     Mateusz Pawelec

II miejsce
AMBITNI I NIECIERPLIWI Krok Za Krokiem I
Agata Dudzińska
     Kacper Jarmoluk
     Norbert Puźniak

III miejsce
Drużyna Krok za Krokiem IV
Nikodem Gozdur
Monika Wróbel
     Sebastian Gajewski

Kategoria B- Rzucający z pozycji stojąco

I miejsce
Krok za Krokiem
     Karolina Kopiel
     Michał Nowosadowski
     Mateusz Pawluk

II miejsce
SOSW I
     Wojciech Pułapa
     Artur Zawiślak
     Osiak Piotr

III miejsce
SOSW II
     Kowalczyk Adrian
     Adam Ciurysek
     Izabela Wojtak

Kategoria BC2

Miejsce I
Krajewski Paweł

Miejsce II
Pomarański Kamil

Miejsce III
Robert Skwaryło

 

Kategoria BC3

Miejsce I
Bartłomiej Nowosadowski

Miejsce II
Michał Kozyrski

Miejsce III
Patryk Szczygieł

Zamojska Liga Boccia na trwałe wrosła w sportową mapę Zamościa wprawdzie relacje z naszych zawodów nie przyciągnęły „wielkich” mediów ale radość gry emocje są nie do opisania. W zawodach ( 8 spotkań w 2014) wzięło udział ponad 100 zawodników którzy rywalizowali w kilku kategoriach. Cieszy dobra postawa najmłodszych zawodników przyszłości zamojskiej Bocci.

Zawody jak zawsze koordynowała Monika Naworol i jak zawsze perfekcyjnie przy wydatnej pomocy Agatki Wojciechowskiej oraz pracowników placówek stowarzyszenia „Krok za krokiem” . Znowu świetnie spisał się sztab sędziów i asystentów.

Zamojska Liga więcej na http://www.sportmpd.spdn.pl/

INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA ŁABUŃKI O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁABUNIE

 Atmosfera jak zawsze była niezapomniana. Gry uczestników ŚDŚ „Krok dalej” i uczniów ZSS „Krok za krokiem” rozgrywane były w znanych nam kategoriach  BC1, BC2 i BC3, oraz w grupach rekreacyjnych w pozycji stojąc i siedząc. Udział w zawodach brały się również inne drużyny ze szkół  w gm. Łabunie: Juniorzy kl. I-III, Juniorzy IV-VI oraz Gimnazjum. Barwną kategorią były VIP-y do której zgłaszali się nauczyciele z Łabuń, Łabuniek oraz nasze ulubione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łabuńkach. Na koniec byłą dekoracja, która była dla wielu niezapomnianym przeżyciem.

 Dziękujemy panu Wójtowi gminy Łabunie Wojciechowi Turczynowi, który gościł nas już czwarty rok z rzędu. Dla nas gmina Łabunie jest najbardziej przyjazną dla Polskiej Bocci.

Dzięki Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Łabuńkach nie byliśmy głodni, ani spragnieni. Z uśmiechem na twarzy częstowano nas kawą, herbatą, pączkami oraz pysznym obiadem)..

Dziękujemy koordynatorowi turnieju Pani Agnieszce Pieli za pomysł, zaangażowanie i współorganizację turnieju.  Więcej na http://krokdalej.spdn.pl/

Ze  Sportowym pozdrowieniem

Ireneusz Klimek

Skip to content