Boccia

Polski Związek Bocci otrzymał z Wielkiej Brytanii, pierwszy w Polsce zestaw, w którym znajduje się przyrząd do pomiaru twardości bil (BISFed Roll Test Device) oraz szablon do pomiaru ich wielkości. Zestaw został wprowadzony obligatoryjnie przez BISFed w tym roku. Wypróbujemy go podczas eliminacji do Mistrzostw Polski, a potem w Regional Open w Poznaniu.

Na marginesie informujemy, że dobiegają końca prace nad przygotowaniem do publikacji polskiej wersji nowego regulaminu BISFed (BISFed International Boccia Rules – 2017 v.2). Pracuje nad tym zespół, w składzie – Prezes Beata Dobak-Urbańska, Michalina Augustyniak i Piotr Schaar.

Dosłownie za kilka dni, natychmiast po otrzymaniu umów z PFRON i MSiT opublikujemy oficjalny „Kalendarz Zawodów PZBocci” na rok 2017. Już dzisiaj możemy zdradzić, że I-sze Eliminacje do Mistrzostw Polski odbędą się w dn. 25-28 maja, w Konopiskach, a II-ie eliminacje w dn. 21-24 września, w Zamościu (czekamy jeszcze na miejsce i termin III Eliminacji). Finał zaplanowaliśmy w Głogowie, w połowie listopada.

Skip to content