Boccia

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” w Zielonej Górze było organizatorem Integracyjnego Turnieju Bocci – „Puchar Wiosny 2015”. Impreza odbyła się w dniu 20 marca 2015r. w sali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze.

„Puchar Wiosny” jako impreza cykliczna weszła na stałe do kalendarza imprez naszego stowarzyszenia, oprócz wielu innych turniejów, których jesteśmy organizatorem. Głównym jej celem jest dalsze rozpowszechnianie tej wspaniałej, integracyjnej dyscypliny paraolimpijskiej. Udział w zawodach wzięło 66 osób, ogółem 9 reprezentacji, w tym z Poznania, Nowej Soli, Głogowa i Zielonej Góry. Zawodnicy rywalizowali w 3-ch grupach startowych: grupa BC3 – gra indywidualna (osoby poruszające się na wózkach, grające przy pomocy rynny) oraz grupy I i II – zespoły 3-osobowe (podział na grupy – ze względu na rodzaje niepełnosprawności).

Wyniki końcowe Turnieju:

Grupa BC3
I m – Tomasz Niparko – ZSR„Start” Zielona Góra
II m – Edyta Owczarz IKSON Głogów
III m – Małgorzata Jakubowska – ZSR „Start” Zielona Góra
IV m – Katarzyna Ukleja – ZSR „Start” Zielona Góra

Grupa I
I m – ZSR „Start” Zielona Góra I
II m – SSR „Start” Poznań
III m – ZSR „Start” Zielona Góra II

Grupa II
I m – Zespół Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze
II m – IKSON Głogów
III m – Ośrodek Wsparcia „Kolory Życia” w Zielonej Górze
IV m – SON „Tacy Sami” w Nowej Soli
V m – WTZ „Przystań” w Zielonej Górze
VI m – OTZ „Arkadia” w Zielonej Górze
VII m – WTZ „Winnica” w Zielonej Górze
VIII m – WTZ „Tęcza” w Zielonej Górze

Za miejsca I-III w poszczególnych grupach zespoły jak i zawodnicy gier indywidualnych otrzymali puchary i dyplomy. Dla każdego z uczestników Turnieju przygotowano dyplom uczestnictwa. Na zakończenie imprezy opiekunowie wszystkich uczestniczących w Turnieju reprezentacji obdarowani zostali wiosennymi tulipanami.

 

Foto i tekst  :  http://www.start.zgora.pl/index.php?show=news&function=show_all&no=417

Skip to content