Boccia

XIII Integracyjne Mistrzostwa Województwa Lubuskiego w BOCCI

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem XIII Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI. Zawody z udziałem 80 osób odbyły się w dniu 15 września 2022 w sali sportowej Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze.
W uroczystym otwarciu uczestniczył Dyrektor Bogusław Sułkowski oraz Anna Sulima Jagiełowicz – gospodarze drzonkowskiego ośrodka zawsze chętnie goszczącego niepełnosprawnych sportowców.
Zawody przeprowadzone zostały w klasyfikacji zespołowej w dwóch grupach startowych:
– Grupa I – zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób niepełnosprawnych z dysfunkcją narządu ruchu, lub innymi schorzeniami, w tym co najmniej 1 osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim,
– Grupa II – zespoły 3-osobowe plus rezerwowy, składające się z osób z lekką niepełnosprawnością.
Końcowa klasyfikacja XIII Integracyjnych Mistrzostw Województwa Lubuskiego w BOCCI
6 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 Nowa Sól
Zespoły, które uplasowały się na miejscach I-VI, w grupie I i II otrzymały puchary i dyplomy, natomiast zawodników zespołów, które zajęły miejsca I-III udekorowano medalami. Uroczystość dekoracji trofeami sportowymi oraz zamknięcia Mistrzostw Województwa Lubuskiego w Bocci uświetnił swoją obecnością Jakub Piosik – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
Zadanie dofinansowane zostało ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” od czternastu lat propaguje boccię w województwie lubuskim, organizując wiele turniejów. Dążymy do rywalizacji sportowej na coraz wyższym poziomie, ale również podejmujemy działania służące integracji środowiska osób niepełnosprawnych dzięki tej paraolimpijskiej dyscyplinie sportu.