Boccia

Pomysł organizacji naszych zawodów zrodził się w marcu 2017r. Znużeni przedłużającą się zimą i przerwą w rozgrywkach postanowiliśmy w 5-6 osób spotkać się i rozegrać ze sobą kilka meczów. Jak się wkrótce okazało kolejni zawodnicy chcieli dołączyć do naszych rozgrywek. Już w maju 2017r. naszą ideę wcieliliśmy w życie. W Piekoszowie odbył się z udziałem kilkunastu zawodników I-szy – wtedy jeszcze – Mini Maraton Bocci.

02.06.2018r. rozpoczął się Turniej w którym łącznie wzięło udział 90 uczestników (zawodników z asystentami). Swój start w II Świętokrzyskim Maratonie Bocci zapowiedziało wielu wspaniałych zawodników z Polski, Danii i Ukrainy (w tym również medaliści Mistrzostw Europy) co zwiastowało walkę na wysokim poziomie sportowym. I tak faktycznie było. Tempo turnieju było bardzo wysokie. Rozegrano łącznie 107 pojedynków – w tym 2 mecze towarzyskie. Zawodnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z zawodnikami z którymi wcześniej nie rywalizowali.

Organizatorzy zadbali też o świetną niespodziankę dla uczestników. Zaprosili najlepszych piłkarzy ręcznych w Polsce i jednych z najlepszych na świecie – drużynę PGE VIVE Kielce. Drużynę, która 15-krotnie sięgała po Mistrzostwo Polski i tyle samo razy zdobywała Puchar Polski, a w sezonie 2015/2016 wygrała Ligę Mistrzów.

Wspaniali Goście nie tylko kibicowali naszym zawodnikom ale również witali ich przed meczami przybijając im „sportową piątkę”. Był też czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia zarówno z piłkarzami jak i z maskotką PGE VIVE Kielce – sympatycznym Kiełkiem oraz na dwa sparingi z zawodnikami na wózkach.

O nasze podniebienia w trakcie zawodów zadbały Panie z zespołu Dąbrowianki oraz rodzice uczestników, którzy również upiekli smaczne ciasta.

Stowarzyszenie „Nasza Dąbrowa” zadbało o przygotowanie stołów i namiotów na sobotni grill oraz pomogło w przygotowaniu hali do zawodów.

W trakcie zawodów kibicowali nam: ks. Witold Janocha – Krajowy Duszpasterz Niepełnosprawnych Sportowców, ks. Jacek Kopeć – Dyrektor Zespołu Szkół Katolickich, Andrzej Michalski – Dyrektor Świętokrzyskiego Oddziału PFRON w Kielcach, władze Gminy Masłów, na czele z Wójtem Tomaszem Lato oraz Panią Wice Wójt – Moniką Dolezińską-Włodarczyk, Krystyna Nowakowska – Dyrektor Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” oraz wiele wspaniałych osób.

Pozdrawiam

Andrzej Janowski

Skip to content