Boccia

Rezultaty meczów z dnia 14 czerwca na BISFed World Open 2016 w Povoa de Varzim:

Para BC3 (Damian Iskrzycki, Bartłomiej Nowosadowski)

  • Polska – Wielka Brytania 1:12
  • Polska – Singapur 0:9
  • Polska – Dania 8:3

Drużyna BC1/BC2 (Kinga Koza, Marta Wesołek, Mateusz Urbański)

  • Polska – Słowacja 4:4 (zwycięstwo Słowacji w dogrywce)
  • Polska – Portugalia 1 :11
  • Polska – Norwegia 5:6

Co o rozgrywkach drużyny BC1/BC2 mówią jej zawodnicy?

„…….w meczu ze Słowacją nawiązaliśmy wyrównaną walkę. W każdym endzie, mieliśmy kilka dobrych zagrań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:4 i konieczne było rozegranie dogrywki, która niestety nie potoczyła się po naszej myśli. Zwycięstwo należało do drużyny Słowacji. Drugie spotkanie, tym razem z drużyną portugalską rozpoczęło się dla nas całkiem pomyślnie, ponieważ pierwszy end wygraliśmy 1:0. Jednakże w kolejnych rundach warunki dyktowała Portugalia, co skończyło się wynikiem 11:1 dla naszych rywali. Ostatni mecz był bardzo emocjonujący, niewiele zabrakło do wygranej. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:5 dla przeciwników. Rozgrywki były dla nas trudne, lecz z pewnością niosły za sobą wiele nauki i pozwoliły dostrzec to nad czym jeszcze trzeba pracować”.

16 czerwca od godz.16.00 czasu miejscowego, tj.o 17.00 w Polsce -zagrają indywidualnie – Kinga Koza, Marta Wesołek, Damian Iskrzycki i Bartłomiej Nowosadowski.

UWAGA!!! Mecze na boisku nr 6 będzie można obejrzeć na żywo (livestreaming) na www.bocciaworldopen.com : https://www.youtube.com/watch?v=78cUu_rlbYI

Szkolenie sportowe i starty zawodników i reprezentantów kadry narodowej Polskiej Bocci, jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu jakie otrzymujemy m.in. z PFRON i Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także lokalnych samorządów i sponsorów.

Skip to content