Boccia

Czworo najlepszych polskich zawodników Bocci BC1, BC2 i BC3 Kinga Koza, Mateusz Urbański, Damian Iskrzycki i Edyta Owczarz zostało zaproszonych przez Portugalski PCAND, Paralisia Cerebral – Associação Nacional de Desporto na Test przedparaolimpijski Bocci do Porto ( 4-8 grudnia). Wyjazd do Portugalii został poprzedzony przygotowaniami zgrywającymi zespół na zgrupowaniu w Wągrowcu zorganizowanym bezpośrednio po finale Mistrzostw Polski.

Test objął szkolenie i zawody kontrolne z kadrą Portugalii. Wiadomo, że Portugalczycy należą do czołówki światowej w tej dyscyplinie. Zaproszenie do Porto było wielkim zaszczytem i potwierdzeniem rosnącego potencjału Polskiej Bocci.

Treningi dały świetną okazję do podpatrzenia techniki zagrań, zachowania się na boisku a przede wszystkim wymiany doświadczeń zawodników i trenerów. Na pewno test miał bardzo duże znaczenie motywacyjne.

Rozegraliśmy po kilka meczów indywidualnie i drużynowo. Za niektóre zagrania Polacy zostali pochwaleni przez trenera kadry Portugalii Fernandesa. Przed naszymi boccistami jeszcze wiele nauki ale po zagrywkach i nawet wynikach należy ocenić, że możliwości Polaków w rywalizacji z najlepszymi są coraz większe.

Najciekawsze (najlepsze mecze Polaków ) : BC3 Iskrzycki –Luis Silva 3-2, Owczarz- Armando Costa 6 -7. Pary Iskrzycki, Owczarz – Armando Costa, Luis Silva, Jose C. Macedo 2-6

Pary BC1/BC2 Koza Urbański, Abilio Valente – Cristina Goncalves, Joao Paul Fernandes, Antonio Marques 7-6

Test przedolimpijski i zgrupowanie były elementem projektu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego „Olimpijczyk – przygotowanie zawodników niepełnosprawnych do udziału w Igrzyskach Paraolimpijskich”, finansowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

http://www.pcand.pt/noticias/ultimo-estagio-da-seleccao-nacional-de-boccia-de-2015

Skip to content