Boccia

Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu zaprasza mieszkańców Zamościa do aktywnego uczestnictwa w pokazach sportu paraolimpijskiego Boccia w dniu 5 maja 2016 r. w godzinach 10.00-13.00 na Rynku Wielkim w Zamościu. Pokazy są częścią happeningu organizowanego z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych pn. „Zamość otwarty dla wszystkich”.

Pokazy poprowadzą utytułowani zawodnicy Klubu Sportowego AKSON i Środowiskowego Domu Samopomocy „Krok Dalej” w Białobrzegach. Jako osoby z ograniczoną sprawnością ruchową zaprezentują metody gry w Boccia na czterech boiskach usytuowanych na płycie Rynku Wielkiego.

Wszyscy chętni będą mogli przystąpić do rozgrywek drużynowych lub indywidualnych.

Organizator zapewnia posiłek regeneracyjny oraz medale za współzawodnictwo w ramach integracji środowiska osób sprawnych z zawodnikami z niepełnosprawnościami.

Impreza jest organizowana w ramach projektu „Maraton buli” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, którego celem jest promowanie sportu Boccia jako narzędzia integracji osób z niepełnosprawnościami ze społecznością lokalną.

W przypadku złych warunków atmosferycznych pokazy i rozgrywki odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Prezes AKS-ON”Krok za krokiem” w Zamościu

Ireneusz Klimek – tel.536356161

Skip to content