Boccia

Jest nam miło poinformować, że znana polska firma RADWAG – znajdująca się w ścisłej czołówce światowych producentów wag będzie wspierać organizację Mistrzostw Świata Boccia Open Poznań ‘2015
RADWAG dostarczy dwie bardzo precyzyjne wagi do pomiarów ciężaru  bil.

Jednym z elementów organizacyjnych Mistrzostw są badania techniczne sprzętu sportowego przez Międzynarodową Komisję Sędziowską, w tym wagi  bil – tj. piłek skórzanych wypełnionych granulatem. Bile muszą spełniać regulaminowe kryterium:  275 g +/- 12 g. Musimy zapewnić Komisji na czas zawodów 2 wagi elektroniczne o dokładności pomiaru o,oo1 g. Zakup tak drogiego,  bo precyzyjnego sprzętu byłby dla nas poważnym obciążeniem.
RADWAG powstał w 1984 roku jako mały zakład rzemieślniczy. Kilkuosobowa firma produkowała początkowo proste wyroby, jak kuchenne wagi sprężynowe, następnie mechaniczne wagi pocztowe. W roku 1992 RADWAG produkuje pierwszą elektroniczną wagę z użyciem mikroprocesora. Masowa produkcja zaawansowanych technologicznie wag rewolucjonizuje ich konstrukcję i powoduje dynamiczny rozwój firmy. RADWAG bazuje na własnej myśli technicznej, wszystkie produkowane wyroby oparte są o własne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne. Rozwój firmy jest finansowany całkowicie z zysku osiągniętego ze sprzedaży własnych wyrobów. W roku 1995 RADWAG ma na swym koncie już dziesięć tysięcy wag elektronicznych, dwa lata później produkuje pierwszą wagę analityczną, a następnie w 2000 r. rozpoczyna produkcję wag samochodowych. Z lokalnego producenta RADWAG przekształca się w firmę o zasięgu światowym i w 2002 roku uzyskuje certyfikat ISO 9001:2000.
Więcej:
http://www.radwag.pl/

Skip to content