Boccia

Polski Związek Bocci ma się czym pochwalić. Oto mamy kolejnego, Młodego Fachowca Bocci. Prosto z Portugalii wrócił pierwszy w Polsce kandydat na Delegata Technicznego BISFed.

W dniach 17-19.03.2017 w Póvoa de Varzim (Portugalia) odbył się pierwszy w historii BISFed kurs przygotowujący dla Delegatów Technicznych. Spośród nadesłanych zgłoszeń do udziału w kursie BISFed zakwalifikowano 13 osób z całego świata – Azji, obu Ameryk, Oceanii, w tym również 6-ciu z Europy. Wśród uczestników kursu znalazła się Michalina Augustyniak, reprezentująca Polski Związek Bocci. Michalina miała możliwość zdobycia doświadczenia pod okiem dwóch wykładowców, którymi byli:

Joaquim Viegas – Delegat Techniczny CPISRA (1993-2012), Delegat Techniczny BISFed od 2013 roku

oraz

Sandra King – Delegat Techniczny BISFed od 2013 roku, Competition Manager podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie (2012).

Michalina się cieszy, to i my się cieszymy, ale Ona jeszcze nie wie, że będzie miała w związku z tym więcej obowiązków, prawdopodobnie już w czasie najbliższych BISFed Regional Open w Poznaniu. Skądinąd wiemy, że za bardzo się tym nie martwi, bo jest na punkcie Bocci całkowicie zwariowana (podobnie jak większość Rodziny Polskiej Bocci)…. a tak gwoli informacji TD ( Delegat Techniczny) to bardzo ważna osoba, która musi znać się na wszystkim: na organizacji zawodów, na przepisach, systemach rozgrywek, systemie rankingowym i innych.

Jak to mówią „Praktyka czyni Mistrza”, życzymy zatem Michalinie wielu możliwości do wykorzystania wiedzy, zarówno w Polsce jak i za granicą oraz samych sukcesów !!!

Skip to content