Boccia

W czeskim Nymburku zakończył się wczoraj turniej BISFed Boccia Regional Open. Bardzo dobre wyniki osiągnęli Polacy . Rozpoczęło się dość niefortunnie kiedy nasi zawodnicy startujący indywidualnie w BC3 – Damian Iskrzycki z asystentem Dariuszem Borowskim (START Bielsko Biała) i Edyta Owczarz z asystentką Ewą Gałęziowską ( START Poznań) zakwalifikowali się do ćwierćfinałów gdzie niestety musieli rozegrać bratobójczy mecz . Potem awansująca Edyta Owczarz w półfinale pokonała najlepszego zawodnika BC3 na świecie Greka Grigoriosa Polychronidisa aby w finale ulec Brytyjczykowi Scottowi McCowan . Świetnie grała para BC3 Edyta i Damian . Po zwycięstwie z Czechami i Turkami i nieznacznej porażce z Brytyjczykami weszli do półfinału gdzie trafili na parę Polychronidis /Ntenta . Po zwycięstwie nad utytułowanymi Grekami zagrali kolejny raz z Brytyjczykami w finale. W wyrównanym meczu nasi zawodnicy musieli w końcu uznać przewagę Albionu.

Dwa srebrne medale Regional Open podniosą nasze pozycje w światowym rankingu BISFed O ile uda się uzyskać finansowanie MSiT startu w ostatnich zawodach rankingowych – World Open w Portugalii pod koniec października wciąż możemy myśleć o awansie do Igrzysk Paraolimpijskich TOKIO’2020.

Many thanks for Michaela Řiháčková https://www.facebook.com/michaela.rihackova.1 for her great cooperation and care for Polish Boccia Team !

Start w zawodach zorganizował Polski Związek Bocci ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2019 roku” , zadaniem : „Przygotowania i udział w igrzyskach paraolimpijskich” #MSiT; https://pl-pl.facebook.com/MSiT.GOV/

Polską Boccię wspiera #PFRON, https://www.facebook.com/fundusz.pfron
Z Polską Boccią współpracują : #PolskiKomitetParaolimpijski; #team100, https://kiwigroup.pl/#kiwigroup, www.bocciasport.com
#umww, #MiastoPoznań #poznanwspiera,; https://proton-stroje.pl/,
Rezultaty : http://bisfed2019-nymburk-ind.sport80.com/app/main/#/matches
Więcej o zawodach :
https://www.bisfed-nymburk2019boccia.cz/259…

Skip to content