Boccia

Pierwszy dzień zawodów BISFed 2018 Boccia World Open w Montrealu powitał naszych zawodników deszczem. Pomimo niepogody na zewnątrz, na Arenie Maurice-Richard’a atmosfera była naprawdę gorąca. Rozegrane w dniu wczorajszym mecze świadczą o bardzo wysokim poziomie turnieju.

Damian Iskrzycki i Dariusz Borowski stoczyli swój pierwszy pojedynek z reprezentantką Hong Kongu – Ling Yan Tsang. Po pierwszej rundzie przeciwniczka prowadziła 1:0.  Druga runda zakończyła się zdobyciem przez naszych zawodników 1 punktu czym doprowadzili do remisu 1:1. Kolejny punkt zdobyty przez Damiana w trzeciej rundzie pozwolił mu na objęcie prowadzenia w meczu. Jednak o wyniku całego meczu zadecydowała czwarta runda. Ling Yan Tsang zagrała w okolicę 3 metra i przez całą rundę skutecznie blokowała dostęp do Jacka naszym zawodnikom. W efekcie zawodniczka zdobyła 4 punkty. Ten bardzo wyrównany mecz zakończył się wygraną Ling Yan Tsang 5:2.

Wśród zawodników światowej czołówki także można było zaobserwować ciężką walkę.

Mecz Yuen Kei Ho – reprezentantki Hong Kongu (6 miejsce w rankingu światowym) z Sze Ning Toh (aktualnie 29 miejsce w rankingu światowym) także sprawił doświadczonej zawodniczce wiele trudności. Po trzeciej rundzie Yuen Kei Ho przegrywała ze swoją rywalką 3:6 (0:4, 3:0, 0:2). W czwartej rundzie udało się jej nadrobić straty i zdobyć 5 punktów. W efekcie reprezentantka Hong Kongu wygrała wynikiem 8:6.

W podobnej sytuacji znalazł się dzisiaj Jamie McCowen (Wielka Brytania). Aktualny Mistrz Europy rozegrał swój drugi mecz z reprezentantem Francji – Samirem Van Der Berkenem. Brytyjczyk rozpoczął mecz wygraną 2:0 w pierwszym endzie. Po trzeciej rundzie Jamie wygrywał 5:1 (2:0, 0:1, 3:0). Dobra gra Samira Van Der Bekena przyniosła efekt i w ostatniej rundzie zdobył on 5 punktów, co pozwoliło zakończyć mecz wynikiem 6:5 dla francuza i  doprowadziło go do zwycięstwa.

Zapraszamy wszystkich do dalszego kibicowania Naszym. Damian Iskrzycki i Dariusz Borowski rozegrają dzisiaj dwa mecze.

Pierwszy mecz reprezentantów z Charlsem Fleischem (USA) będzie miał miejsce o godzinie 9:00 ( 15:00 czasu polskiego).  W kolejnym i ostatnim już meczu w fazie grupowej nasi zawodnicy powalczą o zwycięstwo z Patrickiem Wilsonem (Wielka Brytania). Mecz ten odbędzie się o 15:10 (21:10 czasu polskiego).

Udział w Turnieju BISFed 2018 Montreal Boccia World Open jest możliwy dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Skip to content