🏳 Rosyjski Komitet Paraolimpijski 5-1 🇵🇹 Portugalia
A w finałach również nie brakowało emocji:
PARY BC3
🇯🇵 Japonia 4-(4) 🇰🇷 Korea Południowa
Dziękujemy, że byliście z nami przez te kilka dni. Włożyliśmy bardzo dużo pracy w te podsumowania każdego dnia w Bocci na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 🙏🏻
Jeszcze króciutkie podsumowanie całych rozgrywek:
1.Największym wygranym w Tokio został Samuel Andrejcik, który po zdobytym złotym krążku w grze indywidualnej🥇, dziś razem z Michaelą Balcową oraz Martinem Strehackim również stanął na najwyższym stopniu podium. 🥇 Samuel zagrał perfekcyjne igrzyska! Gratulacje 👏🏻
Słowacja z dwoma złotymi medalami jest na czele klasyfikacji medalowej w samej Bocci 🇸🇰
2.Na drugim miejscu jest zaś Tajlandia 🇨🇷, która zdobyła 3 medale. Srebro w BC2 zdobył Wacharaphon Vongsa🥈. Drugie miejsce zdobył również Pornchok Larpyen🥈, ale ten uczynił to w kategorii BC4. Swoją dominacje w kategorii BC2 Tajowie udokumentowali złotym medalem w Teamie BC1/2🥇
3. Japończycy zdobyli 3 medale – każdy był innego koloru. Złoto po wyśmienitej grze zdobył grający w kategorii BC2 Sugimura Hidetaka 🥇 Srebro zdobyła para grająca rampami po przegranej dopiero w dogrywce z Koreą🥈, a brąz zdobyła drużyna BC1/2 wygrywając ostatni mecz jednym punktem 🥉
4. Największą niespodzianką była oczywiście przegrana w finale Greka Grigorisa Polychrodinisa w finale z Czechem Adamem Peską, czym stracił tytuł mistrza paraolimpijskiego❌