Boccia


Informacja o klasyfikacji medycznej w czasie Mistrzostw Świata Boccia Open Poznań 2015

Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych informuje,  że podczas Mistrzostw Świata Boccia Open w Poznaniu w dniach 15-22 czerwca 2015 została przeprowadzona   klasyfikacja medyczna zawodników polskich przez międzynarodową komisję delegowaną przez BISFed.

W rezultacie nast. zawodnicy zostali zakwalifikowani do Klasy BC5 :

–        Marek Bogaczyk,

–        Robert Dąbrowski,

–        Bartosz Urbaniak,

–        Jędrzej Cichy,

–        Rafał Stasiak,

–        Gniewek Artur

Zawodnicy :

–        Karolina Olkowska

–        Daniel Gawroński

którzy mimo zaproszenia nie stawili się na klasyfikacji zostają przeniesieni także do grupy BC5. Jeśli  zawodnicy ci nie stawią się na klasyfikacji w następnym proponowanym terminie,  będą mogli uczestniczyć w rozgrywkach PFBN  tylko w  grupie integracyjnej. Chyba, że  w międzyczasie otrzymają  klasę od  międzynarodowego klasyfikatora BISFed.

W roku 2015 zawodnicy Klasy BC 5 nie mogą walczyć o tytuł Mistrza Polski. PFBN rozważy sposób wprowadzenia  tej klasy do systemu zawodów sankcjonowanych przez PFBN  w roku 2016.    

BISFed opublikował  profil nowej Klasy BC5

Klasa BC5  została opracowana dla tych graczy, których dysfunkcje  nie są na tyle znaczące, aby mogli grać w klasie  BC2 lub BC4 .

Ważne jest, aby pamiętać, że klasyfikacja BC5 zostaje wprowadzona na okres próbny do końca 2017 roku .

BISFed zweryfikuje informacje zwrotne otrzymane od członków w ciągu 2016 i 2017.

Zakładając, że otrzymane informacje będą pozytywne, BISFed będzie stopniowo wprowadzać Klasę BC5 do sankcjonowanych zawodów od 2018 r, tak aby   zawodnicy tej klasy mogli  być uwzględnieni w rankingu BISFed  i  aby mogli wystartować w  Mistrzostwach Świata w 2022 roku.

Zawodnicy powinni zdawać sobie sprawę , że ​​jest mało prawdopodobne, aby Klasa BC5 weszła do programu Igrzysk Paraolimpijskich w związku z ograniczeniem liczby sportowców, którzy są uprawnieni do udziału w Igrzyskach.
Ze sportowym pozdrowieniem

(-) Dariusz  Borowiec

Klasyfikator Narodowy Bocci

(-) Romuald Schmidt

Prezes PFBN

(-) Beata Dobak-Urbańska

Wiceprezes

Pełniąca nadzór nad systemem klasyfikacji Bocci PFBN

Skip to content