Boccia

W dniach 22-24.04. odbył się w Czechach „International 19th tournament in boccia in Havířov // 19HTB”. Do Hawierzowa przyjechało kilkudziesięciu zawodników bocci w tym również reprezentanci Polski.

Świetny debiut w zawodach międzynarodowych zanotował Adam Kujawa, który po ciężkich pojedynkach w grupie BC3 ostatecznie uplasował się na 4 pozycji.

Kolejny debiutant Dominik Walczyk zwyciężył w swojej grupie i podobnie jak Andrzej Janowski dotarł w grze indywidualnej do ćwierćfinału BC4.

Nie mniej emocji dostarczyły rozgrywki w parach BC4 . Nasz kadrowicz Andrzej Janowski oraz Artemem Kolinko (UKR) zwyciężyli we wszystkich meczach fazy grupowej oraz pucharowej ostatecznie zdobywając I miejsce w turnieju par BC4. Tuż za nimi – na II miejscu uplasowała się para polsko-słowacka: Andrzej Wójcik z Marianem Klimko.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.