Boccia

Mistrzowie „Bocci” spotkali się z Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem

http://roztocze.net/niepelnosprawni-sportowcy-u-wojewody/

Mistrzowie sportu Osób Niepełnosprawnych „Boccia” odwiedzili Lubelski Urząd Wojewódzki. Spotkali się z wojewodą Przemysławem Czarnkiem oraz pełnomocnikiem wojewody ds. osób niepełnosprawnych Janem Dzwonkowskim.
Tematem spotkania były problemy z jakimi na co dzień borykają się działacze, trenerzy, a przede wszystkim zawodnicy czynnie trenujący i zdobywający najwyższe laury w zawodach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych w sporcie osób niepełnosprawnych ,,Boocia”.

Wojewoda zafascynowany talentem oraz umiejętnościami zawodników i determinacją do pracy działaczy, zapewnił o swoim wsparciu i pomocy. Wyraził również podziw dla sukcesów zawodników z naszego województwa, których jest najwięcej w całym kraju.

Spotkanie miało charakter kurtuazyjny i miało na celu ustalenie możliwej formy pomocy dla niepełnosprawnych sportowców.

W skład delegacji wchodzili trener „Boccia” Ireneusz Klimek, prezes Aktywnego Klubu Sportu Osób Niepełnosprawnych Krok za Krokiem w Zamościu oraz wiceprezes Polskiego Związku „Boocia” z siedzibą w Poznaniu, Mateusz Urbański ósmy zawodnik na Mistrzostwach Europy rozegranych w 2013 roku w Portugali oraz inni zawodnicy zajmujący czołowe miejsca na mistrzostwach Polski.

Skip to content