Boccia

Sytuacja  epidemiologiczna spowodowała, że musieliśmy  wstrzymać się z większością naszych działań i planów.  Związek nie może pochopnie podejmować ważkich decyzji dot. m.in. najbliższego kalendarza imprez nie uwzględniając rekomendacji Ministerstwa Sportu , PFRON lub BISFed              

Obecnie zakładamy, że rozgrywki Polskiej Ligii Bocci w roku 2020 rozpoczną się dopiero wczesną jesienią i obejmą prawdopodobnie 5 turniejów ligowych : w Konopiskach ( wstępny termin  24 – 28 września ) , Zielonej  Górze ( w ramach własnych środków finansowych ZSR „Start”) , Kielcach, Głogowie i w Wągrowcu/Skokach. Puchar Polski zorganizowany będzie przez AKSON w Zamościu.   Wprowadzamy nowy system rozgrywek ligowych. Trwają ostatnie prace Zarządu nad jego rozwiązaniami. Generalnie należy przyjąć, że mecze rozgrywane będą systemem  „każdy z każdym”.  Zakładamy rozgrywki w dwóch grupach  :  I Liga i II Liga Open .  W I lidze znajdą się wszyscy zawodnicy z I ligi roku 2019 ( nikt nie spada) plus dodatkowo zawodnicy z II ligi, którzy zajęli pierwsze lub drugie miejsce w Rankingu II ligi 2019.  W II Lidze Open znajdą się zawodnicy, którzy byli w II i III lidze oraz zawodnicy  nowo sklasyfikowani. Więcej szczegółów ogłosimy  w najbliższych dniach.

Co  nasze kluby powinny robić w okresie epidemii Covid19  ?  Wiadomo, że starty Ligowe zostały przesunięte w czasie ale  czy można kontynuować proces szkolenia ?  Naszym zdaniem można sterować w klubach szkoleniem  indywidualnym zawodników w domach bądź  nawet na przestrzeniach otwartych. Jakie  treningi , ćwiczenia można zastosować ?  Grupa trenerów i zawodników przygotowuje właśnie  przykładowe programy takich zajęć. Będziemy je publikować  w najbliższym czasie.

Jakie decyzje dot. kalendarza międzynarodowych zawodów podejmuje  BISFed ? Informacje  znajdziecie tutaj: http://www.bisfed.com/corona-virus-update-bisfed-sanctioned-competitions-2020/

Łączy nas idea, zaangażowanie, entuzjazm.  Życzymy Wam aby łączyła nas także  wola  przezwyciężenia trudności i wiara w wypełnienie misji „Polskiej Bocci” w tak trudnym roku.

    Zarząd PZBocci

Skip to content