Boccia

Finalne rezultaty znajdziecie w załączonych zestawieniach.

Największą niespodziankę sprawiła Edyta Owczarz (BC3) z asystentem sportowym Ewą Gałęziowską, zajmując 5 miejsce w klasyfikacji końcowej (na 24 startujących). Jak na debiutantkę w tak poważnych zawodach to wspaniały rezultat, chociaż zawodniczka odczuwa niedosyt bo była bliska zwycięstwa w meczu ćwierćfinałowym.

Damian Iskrzycki (BC3) z asystentem sportowym Dariuszem Borowskim zajął 8 miejsce w klasyfikacji końcowej. Oczekiwania były większe, ale kiedy trafia się w fazie grupowej na tegorocznego wicemistrza Europy (Legostaev), a potem w ćwierćfinale na tegorocznego mistrza (Polichronidis) to można mówić o pechu.

Mateusz Urbański (BC2) z sukcesami walczył w fazie grupowej, ulegając tylko późniejszemu półfinaliście mistrzostw (N. Levi). Porażka przesądziła o niezakwalifikowaniu sie do ćwierćfinałów. Ostatecznie Mateusz zajął 10 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Kinga Koza (BC1) mimo wysiłków nie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów. Ostatecznie Kinga zajęła 14 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Jutro o 10:30 w Sewilli początek konkurencji par BC3. Kibicujcie naszym zawodnikom – Edycie, Damianowi i ich Asystentom. Rozegrają trzy mecze – pierwszy z Francją, potem z Grecją i Szwecją.

Rezultaty znajdziecie na: http://bisfed2019-seville-ind.sport80.com/app/main/#/matches

Start w zawodach organizuje Polski Związek Bocci ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Wspieranie szkolenia sportowego i współzawodnictwa osób niepełnosprawnych w 2019 roku”, zadania : „Przygotowania i udział w igrzyskach paraolimpijskich” #MSiT; https://pl-pl.facebook.com/MSiT.GOV/
Polską Boccię wspiera #PFRON, https://www.facebook.com/fundusz.pfron
Z Polską Boccią współpracują: #PolskiKomitetParaolimpijski; #team100, https://kiwigroup.pl/ #kiwigroup, www.bocciasport.com #umww, #MiastoPoznań #poznanwspiera, https://www.olx.pl; https://proton-stroje.pl/

Więcej o Mistrzostwach:

https://polskaboccia.pl
https://www.facebook.com/bocciapolska
https://sevillaeuropeanboccia2019.com/en/schedules/
https://sevillaeuropeanboccia2019.com/en/streaming/
http://www.bisfed.com/

Skip to content