Boccia

22 kwietnia już po raz czwarty spotkaliśmy się na „Żurawinkowym” Turnieju Bocci w Poznaniu organizowanym przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym i jedynego w swoim rodzaju, charyzmatycznego, niepowtarzalnego Mieczysława Nowaka, świeżo upieczonego Trenera Głównego Polskiej Kadry Bocci.

Do Gimnazjum nr 54 im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu przyjechali zawodnicy z dwunastu, zaprzyjaźnionych Klubów z Poznania, Głogowa, Zielonej Góry, Rogoźna, Dusznik Wlkp, Skoków i Pobiedzisk (IKSON Głogów, IKS Zieloni z Zielona Góra, START Poznań, WTZ Ostoja z Dusznik Wlkp., WTZ Pobiedziska, Szkoła Podstawowa nr 50 w Poznaniu, „Aniołki” Rogoźno, Gimnazjum nr 1 ze Skoków, Start- Żurawinka Poznań i DOT Żurawinka).

Najlepszy okazał się zespół IKSON-u Głogów, który w finale pokonał zespół „Zielonych” Zielona Góra. W meczu o 3 miejsce zmierzył się zespół „Żurawinkowych Dziewczyn” z „męskim” zespołem Startu Poznań. W tej potyczce lepsi okazali się Panowie z poznańskiego Startu :), którzy w sportowej rywalizacji pokonali swoje klubowe Koleżanki.

Wszystkim zespołom serdecznie gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie :).

DZIĘKUJEMY PANU SZYMONOWI ZIÓŁKOWSKIEMU, złotemu medaliście w rzucie młotem z Sydney, który swoją obecnością uświetnił Turniej (wręczał puchary i zagrał nawet mecz !!!).

OGROMNE BRAWA należą przede wszystkim organizatorom a także studentom poznańskiej AWF-u, pod dowództwem dr Magdaleny Koper, oraz wszystkim tym którzy podjęli się trudnego zadania, jakim jest sędziowanie turnieju bocci, jak również obsługa techniczna zawodów.

Zdjęcia : Andrzej Maciejewski – IKSON Głogów

Skip to content