Boccia

28 kwietnia, w sali Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie, odbył się IV Turniej Bocci Osób Niepełnosprawnych. Rogozińskie Turnieje Bocci weszły już na stałe do kalendarza wielkopolskich zawodów integracyjnych. Ich twórcą, Organizatorem i sędzią jednocześnie, jest niesamowicie zaangażowany w promowanie Bocci – Grzegorz Miężalski.

Turniej otworzył Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski (http://rogozno.pl/pl/burmistrz-rogozna.html), który powitał wszystkich przybyłych do Rogoźna zawodników oraz życzył powodzenia i dobrej zabawy. Sukcesów Zawodnikom życzył także Prezes PZBocci – Romuald Schmidt (polskaboccia.pl). Sportowcom kibicował m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Janus, a także redaktor Marcin Bajerowicz z miesięcznika „Filantrop” (https://www.facebook.com/fundacjafilantrop). Meczom i Zawodnikom pilnie przyglądał się Trener Kadry Narodowej Bocci – Mieczysław Nowak.

W zawodach wystartowali zawodnicy z Rogoźna (Aniołki Rogoźno), Skoków (Skoczki-Skoki), Poznania (Żurawinka i Zespół Szkól z Oddziałami Integracyjnymi nr 1), Zielonej Góry (Zieloni – Zielona Góra), Owczychgłów (Baranek) i WTZ Wiardunki.

Uczestnicy obdarowani zostali medalami, pucharami, statuetkami i nagrodami rzeczowymi.

Zawody wsparł Bank Spółdzielczy w Czarnkowie, Oddział w Rogoźnie (http://www.bsczarnkow.pl/?article&id=331)

To była dobra impreza sportowa !!! Gratulacje dla Grzegorza Miężalskiego !!!

Skip to content