Boccia

Z przyjemnością publikujemy relację, wraz ze zdjęciami, przekazaną przez Panią Jolantę Brożek z Klubu Sportowego KONAR w Warszawie z imprezy zorganizowanej przez Muzeum Sportu i Turystyki, w której wzięli udział zawodnicy Klubu.

Impreza zorganizowana po raz drugi z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych zaowocowała między innymi II Turniejem Bocci.  To wydarzenie sportowe przyczynia się do promocji i popularyzacji bocci w środowisku osób niepełnosprawnych, ukazując jej walory w wielu aspektach życia.

2 grudnia 2016 r. – w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, po raz drugi zorganizowano Dzień Osób Niepełnosprawnych, a w jego ramach – pokazowy turniej bocci z udziałem zawodników Klubu Sportowego „KONAR” w Warszawie. Organizatorem imprezy był Pan Piotr Banasiak – Kierownik Działu Muzealiów oraz Pan Piotr Walewski, którzy sprawili, że pokaz był wspaniałym wydarzeniem dla uczestników imprezy oraz zwiedzającej Muzeum młodzieży. Dzięki wyjaśnieniom Pana Piotra Banasiaka i Pani Haliny Lipowskiej oraz obserwując zawodników „KONARA” w turnieju pokazowym, mogli oni poznać zasady gry w boccię. Mogli również sami pograć, co sprawiło im ogromną radość. II Turniej Bocci z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych wygrał Łukasz Brożek, który otrzymał z rąk Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki Pana Tomasza Jagodzińskiego wspaniały puchar i medal. Drugie miejsce zajął Patryk Szuba, trzeci był Konrad Lipowski, a czwarty Wojciech Wojtasiak. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i medale.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Dyrektorowi Muzeum Sportu i Turystyki Panu  Tomaszowi Jagodzińskiemu oraz Panom Piotrowi Banasiakowi i Piotrowi Walewskiemu za możliwość uczestnictwa w kolejnym turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych. Dziękujemy bardzo za otrzymany od Dyrektora Muzeum Sportu i Turystyki profesjonalny komplet bil do gry w boccię. Takie Turnieje są pokazem gry dyscypliny paraolimpijskiej jaką jest boccia, są pokazem gry, która daje szansę rozwoju i rywalizacji sportowej osób niepełnosprawnych.

Po pokazie osoby chętne mogły zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki w towarzystwie osoby mającej ogromną wiedzę o sporcie, jego historii i pięknie o tym opowiadającej, czyli w towarzystwie Pana Piotra Banasiaka. Pan Piotr opowiadał o eksponatach oraz przytoczył wiele ciekawych anegdot z życia sportowców, uczestników olimpiad.

To był bardzo miły dzień, który będziemy pamiętać dziękując organizatorom za bardzo miłe chwile spędzone w Muzeum Sportu i Turystyki.

Skip to content