Boccia

I Ogólnopolski Integracyjny Turniej Bocci o Puchar Sławy pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego zakończył się sukcesem FUNDACJI ALTERNATYWY, w debiucie organizacyjnym rozgrywek drużynowych

W dniach 8 – 10 września 2017r. turystyczne miasteczko Sława, położone nad największym w zachodniej Polsce Jeziorem Sławskim, gościło integracyjne drużyny bocci z pięciu województw. Śląsk reprezentowały drużyny „Prometeusa” Konopiska, Dolny Śląsk – WZSN „START” Wrocław, „START-SIMET” Jelenia Góra i IKSON Głogów, zachodniopomorskie – „START” Szczecin, Wielkopolskę – SSR „START” Poznań i Ziemię Lubuską: IKS „Zieloni” oraz START z Zielonej Góry, WATAHA z Nowej Soli, debiutujący w takim turnieju zespół z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Wschowy oraz gospodarz Turnieju – Fundacja Alternatywy, która wystawiła dwie z szesnastu drużyn oraz wsparła KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego transferem zawodników, praktykowanym w integracji.

Piątkowe losowanie ujawniło składy czterech grup rozgrywkowych, z których drużyny STARTU Szczecin i PROMETEUSA Konopiska I wyszły z kompletem zwycięstw. Po dwie wygrane odnotowały zespoły: IKSON Głogów II i „START-SIMET” Jelenia Góra z grupy B ponadto UZ + Alternatywy III i PROMETEUS Konopiska II z grupy C oraz IKSON Głogów I z grupy D. O wyjściu Alternatywy I z grupy A zdecydowały małe punkty, gdyż trzy zespoły miały po jednym zwycięstwie. Ćwierćfinały, to pojedynki bratobójcze PROMETEUSA, gdzie po dogrywce awans zapewniła sobie drużyna „II”. Szczecin ograł wysoko 10-3 Jelenią Górę, IKSON Głogów I wyeliminował wynikiem 7-2 wiązany „team” UZ + Alternatywy III. Pobudzona do gry drużyna Alternatywy I po zaciętym meczu wyeliminowała IKSON Głogów II z zawodnikami posiadającymi tytuły mistrzów i wicemistrzów Polski wynikiem 4-7. Ogromne emocje towarzyszyły półfinałom, a mecze na obu boiskach zakończyły się wynikami 5-4. Gospodarze pokonali utytułowany zespół ze Szczecina, a Konopiska awansowały do finału po wyrównanej walce z męską drużyną z Głogowa. W meczu o miejsce trzecie IKSON Głogów I uległ START-owi Szczecin. Pasjonujący i trzymający w niepewności do ostatniej chwili był finałowy pojedynek, gdzie przed ostatnią rundą na tablicy wyników widniał wynik 4-4. Ku zaskoczeniu wielu, o przysłowiowy „włos” wygrała drużyna Alternatywy I pokonując „Prometeusa” 5-4 w meczu o złoty medal Turnieju o Puchar Sławy.

Wyniki końcowe Ogólnopolskiego Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Sławy:
1 miejsce – Alternatywy I Sława
2 miejsce – „PROMETEUS” SONRiRiP Konopiska II
3 miejsce – START Szczecin
4 miejsce – IKSON Głogów I

Turniej zaszczycili swoją obecnością m.in. Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka i Trener Główny Kadry Narodowej Bocci Mieczysław Nowak.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wsparcie i pomoc Władzom Gminy Sława i Zarządowi Powiatu Wschowskiego, Fundatorom, Sponsorom, Darczyńcom, Sędziom i Wolontariuszom oraz Dyrektorom: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Dezyderego Chłapowskiego w Sławie i Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, wyrazy sympatii kierujemy do Ratowników czuwających nad zdrowiem Zawodników.

Dziękujemy wszystkim Zawodnikom i Trenerom, Opiekunom i Asystentom za sportową rywalizację w duchu fair play i sympatyczną atmosferę podczas zawodów.

Podziękowania kierujemy również do Pani Elżbiety Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego za objęcie patronatem Integracyjnego Turnieju Bocci o Puchar Sławy.

Fundacja Alternatywy podejmie wszelkie starania, by działalnością na rzecz społeczności lokalnej pielęgnować zaufanie, jakim została obdarzona przy organizacji zawodów ogólnopolskich.

Do zobaczenia na kolejnych zawodach !!!
Elżbieta Wicher

Skip to content