Boccia

Szkoleniowo- pokazowy mecz Bocci promujący akcję  „Stop zwolnieniom z WF”  17 grudnia 2015 roku w sali gimnastycznej w Zespole Szkół przy ul. Miłej w Wołominie gościliśmy dwunastoosobową reprezentację Zespołu Szkół im. Marii Grzegorzewskiej z Ostrówka, z którą rozegraliśmy towarzyski szkoleniowo – pokazowy mecz boccia w ramach akcji „STOP ZWOLNIENIOM Z WF”.

Celem naszego spotkania było przede wszystkim przybliżenie zasad, idei i filozofii gry w boccia, a tym samym zachęcenie i wciągnięcie w świat bocci naszych Przyjaciół z Ostrówka.

Nauczyciele, a zarazem instruktorzy boccia p. Dominika Bogusz i p. Piotr Dereszewski w przystępny, poparty pokazem sposób przedstawiali szereg ćwiczeń, gier i zabaw wprowadzających do gry w boccia. Omawialiśmy i rozgrywaliśmy pojedynki indywidualne 1×1, jak również drużynowe – 2×2 i 3×3.

Świetnie w roli instruktorów sprawdzali się również nasi uczniowie z Miłej:

 1. Falewski Maciej
 2. Falewski Marcin
 3. Gajcy Klaudia
 4. Gmurowski Kazimierz
 5. Gmurowski Leszek
 6. Grzymała Katarzyna
 7. Kałuska Joanna
 8. Lubowicki Rafał
 9. Romański Filip
 10. Rozbicka Bożena
 11. Śliwińska Aleksandra
 12. Teszner Piotr
 13. Tocicki Marcin

dzięki którym w ciszy i skupieniu mogliśmy podziwiać precyzyjne rzuty do celu, wybicia i przemyślane zagrania taktyczne.

W przerwie pomiędzy sportowymi zmaganiami zawodnicy wraz z opiekunami w naszej szkolnej kawiarence zostali poczęstowani kawą, herbatą oraz pysznymi ciastami. Serdecznie dziękujemy Pani Ani Ardel i p. Agnieszce Reczek – Jezierskiej i ich klasom za przepyszny słodki poczęstunek. Podziękowania dla p. Małgosi Gawron za przygotowanie dyplomów, a p. Mariuszowi Wierzchuckiemu za pomoc w trakcie prowadzonych zajęć.

Sportowe podziękowania, wręczenie pamiątkowych dyplomów zakończyło towarzyskie zmagania. Nasze spotkanie pokazało po raz kolejny, że warto organizować tego typu sparingi. Dzięki nim nasi uczniowie mogą zgodnie z duchem fair play doskonalić i rozwijać swoje sportowe zainteresowania, możliwości i umiejętności, a także integrować się i lepiej poznawać z kolegami i koleżankami z zaprzyjaźnionych szkół i ośrodków.

Mamy nadzieję, że po czwartkowym spotkaniu udało nam się choć troszkę „zarazić” kolejna ekipę z Mazowsza boccią.

Ze sportowym pozdrowieniem

 

Piotr Dereszewski

Zespół Szkół Specjalnych

ul. Miła 22

05 – 200 Wołomin

Skip to content