Boccia

Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu w ramach projektu „Maraton Buli”, finansowanego z FIO, zorganizował na początku lipca w Bondyrzu szkolenie gry w Boccie dla przyjaciół z Tarnopola i Krzemieńca. Zawodnicy z Ukrainy zapałali gorącym uczuciem do Bocci.

Wcześniej przeprowadziliśmy intensywny kurs dla zawodników i kadry. Kurs w części praktycznej odbywał się na boiskach naszego magicznego miejsca w Parku Terapeutycznym, a część teoretyczna zarówno indywidualnie jak i grupowo trwała do późnych godzin nocnych na świetlicy i przy ognisku. Nasi kursanci byli głodni wiedzy, a testy zdali wyśmienicie. Każdy z uczestników otrzymał komplet do gry w boccie.

W ramach projektu przewidziana jest rewizyta na Ukrainie.

Przeprowadziliśmy także zawody w Białobrzegach, gdzie zawodnikom towarzyszyły łzy szczęścia, a na najlepszych czekały medale. Oprócz rywalizacji sportowej uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z kulturą oraz kulinariami ciekawostkami prosto z Węgier ,Włoch, Hiszpanii i Polski, w tym z przepysznym bigosem białobrzeskim.

Do działań dołączyli się zawodnicy i członkowie AKS-ON, Pamara z Lublina, wolontariusze z Włoch i Hiszpanii, a także Polski i Ukrainy. Mimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody atmosfera wśród uczestników była bardzo miła i przyjazna.

Mam nadzieje, że oprócz sukcesu sportowego i organizacyjnego udało się nam osiągnąć zakładane cele projektu.

Obiekty, na których toczą się nasze działania są oczywiście własnością Stowarzyszenia Krok za Krokiem w Zamościu.

 

Pozdrawiam,

Ireneusz Klimek

Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu

Skip to content