Boccia

„Maraton Buli” – największe przedsięwzięcie w historii Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Ireneusz Klimek, Prezes Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu pisze o „Maratonie Buli” i rewelacyjnym filmie nakręconym w ramach projektu:

W ramach projektu „Maraton Buli” dofinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Społecznych FIO’2016 szkoliliśmy osoby z Lubelszczyzny i Ukrainy, zorganizowaliśmy obóz sportowy, pokazy gry w Polsce i na Ukrainie w Tarnopolu i Krzemieńcu, opublikowano artykuły w prasie oraz wyprodukowano FILM w wersji Polskiej i Ukraińskiej (LINK https://www.youtube.com/watch?v=2cVUip-huwg&list=PLv-cm4-I3iBMSzuPUQDwKX3-llBNfkfTd)

W powstaniu filmu, który w części ma charakter szkoleniowy pomógł nam Pan Paweł Fajdek (najmłodszy w historii złoty medalista mistrzostw świata w rzucie młotem). Nasz Mistrz spotkał się w październiku z zawodnikami i rozegrał mecz. Było to niezwykłe przeżycie dla naszych zawodników, uczniów a także naszego szefostwa. Film wyprodukował FOCUSfilm www.focusfilm.pl

W projekcie uczestniczyło kilkaset osób rozegrano niezliczone ilości meczów i przeszkoliliśmy kilkaset osób członków KGW, Klubów Seniora, uczniów i innych osób z Polski i Ukrainy. Nasi zawodnicy byli instruktorami, niektórzy z nich popisali się niezwykłym talentem pedagogicznym. Sukcesem przedsięwzięcia są ludzie którzy dzięki bocci stworzyli świetne relacje, nawiązali znajomości i wielu z nich znalazło pomysł jak można aktywnie odpoczywać, rywalizować i bawić się.

Koordynatorem i pomysłodawcą projektu była Pani Magda Poliwczak, której należą się duże słowa uznania za pomysł a głownie efekt – suma radości kilkuset osób uczestniczących w projekcie.

Pozdrowienia z Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

 

Ireneusz Klimek

 

Skip to content