Mistrzostwa Polski w Bocci 2019 – wyniki

W sobotę 16 listopada w Krakowie zakończyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Bocci. Rangę zawodów podniósł honorowy patronat prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego .

W turnieju wystartowali zawodnicy reprezentujący :
1. Fundację „Szkoła Bez Barier” w Krakowie
2. Stowarzyszenie sportowe „Start” Białystok
3. Zrzeszenie sportowe „Start” Bielsko Biała
4. Stowarzyszenie sportowe „Szansa-Start” Gdańsk
5. Zrzeszenie sportowe „Start” Kielce
6. Stowarzyszenie „Prometeus” Konopiska
7. Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” Lublin
8. Klub Integracyjny Nowy Sącz
9. Stowarzyszenie sportowe „Start” Poznań
10. Klub sportowy „Start” Szczecin
11. Klub sportowy „Start” Warszawa
12. Stowarzyszenie Sprawniejsi.pl Włoszczowa
13. Zrzeszenie sportowe „Start” Wrocław
14. Klub Sportowy „Krok za Krokiem” Zamość
15. Klub Sportowy „Zieloni” Zielona Góra
16. Zrzeszenie sportowe „START” Zielona Góra

Wyniki Ogólnopolskiego Rankingu wyłaniającego  Mistrzów Polski 2019

GR. BC 1
1. Lamch Wojciech  PROMETEUS Konopiska – Mistrz Polski
2. Koza Kinga         SSR Start Poznań
3. Matoga Damian  SSR Start Poznań
4. Skwaryło Robert AKSON „Krok za Krokiem” Zamość 
5. Krakowski Mateusz Klub Integracyjny Nowy Sącz

GR. BC 2
1. Urbański Mateusz ICSiR Start Lublin – Mistrz Polski
2. Furtak Marika IKS ZIELONI Zielona Góra
3. Wesołek Marta SSR Start Poznań
4. Barszczyk Patryk ICSiR Start Lublin
5. Szuba Patryk KSN Start Warszawa
6. Kierojczyk Arkadiusz SSR Start Poznań
7. Lipowski Konrad KSN Start Warszawa
8. Gruchot Anna ZSR Start Zielona Góra

GR. BC 3
1. Iskrzycki Damian BZSR Start Bielsko-Biała – Mistrz Polski
2. Krajewski Dominik AKS – ON „Krok za Krokiem” Zamość
3. Lorens Leszek SSR Start Poznań
4. Owczarz Edyta SSR Start Poznań
5. Kujawa Adam BZSR Start Bielsko-Biała
6. Najbor Klaudia ZSR Start Zielona Góra
7. Bednarek Zbigniew PROMETEUS Konopiska
8. Brożek Łukasz KSN Start Warszawa

GR. BC 4
1. Walczyk Dominik BZSR Start Bielsko-Biała – Mistrz Polski
2. Janowski Andrzej ZSR Start Kielce
3. Adamczyk Mateusz AKSON „Krok za Krokiem” Zamość
4. Wójcik Andrzej Sprawniejsi.pl Włoszczowa

GR. BC 5
1. Stasiak Rafał PROMETEUS Konopiska- Mistrz Polski
2. Bogaczyk Marek Klub Integracyjny Nowy Sącz
3. Dąbrowski Robert IKS ZIELONI Zielona Góra
4. Pawelec Mateusz AKSON „Krok za Krokiem” Zamość
5. Waksmundzki Mateusz ZSR Start Kielce

Wyniki turnieju eliminacyjnego Kraków 14-17.11. 2019 r. 1 LIGA
GR. BC 1
1. Koza Kinga SSR Start Poznań
2. Lamch Wojciech PROMETEUS Konopiska
3. Krakowski Mateusz Klub Integracyjny Nowy Sącz
4. Matoga Damian SSR Start Poznań
5. Skwaryło Robert AKSON „Krok za Krokiem” Zamość

GR. BC 2
1. Urbański Mateusz ICSiR Start Lublin
2. Kierojczyk Arkadiusz SSR Start Poznań
3. Furtak Marika IKS ZIELONI Zielona Góra
4. Szuba Patryk KSN Start Warszawa
5. Wesołek Marta SSR Start Poznań
6. Gruchot Anna ZSR Start Zielona Góra
7. Lipowski Konrad KSN Start Warszawa
8. Barszczyk Patryk ICSiR Start Lublin

GR. BC 3
1. Lorens Leszek SSR Start Poznań (asystent J. Lorens)
2. Iskrzycki Damian BZSR Start Bielsko-Biała (asystent D. Borowski)
3. Krajewski Dominik AKSON „Krok za Krokiem” Zamość (asystent I. Klimek)
4. Owczarz Edyta SSR Start Poznań (asystent K. Owczarz)
5. Kujawa Adam BZSR Start Bielsko-Biała (asystent M. Kujawa)
6. Brożek Łukasz KSN Start Warszawa (asystent M. Brożek)
7. Bednarek Zbigniew PROMETEUS Konopiska (asystent A.Stasiak)
8. Najbor Klaudia ZSR Start Zielona Góra (asystent P.Tyl)

GR. BC 4
1. Walczyk Dominik BZSR Start Bielsko-Biała
2. Adamczyk Mateusz AKSON „Krok za Krokiem” Zamość
3. Janowski Andrzej ZSR Start Kielce
4. Wójcik Andrzej Sprawniejsi.pl Włoszczowa

GR. BC 5
1. Pawelec Mateusz AKSON „Krok za Krokiem” Zamość
2. Stasiak Rafał PROMETEUS Konopiska
3. Bogaczyk Marek Klub Integracyjny Nowy Sącz
4. Dąbrowski Robert IKS ZIELONI Zielona Góra
5. Waksmundzki Mateusz ZSR Start Kielce

Wyniki turnieju eliminacyjnego Kraków 14-17.11. 2019 r. 2 LIGA
GR. BC 2
1. Karpik Karolina SRS Szansa-Start Gdańsk
2. Mencnarowski Adam BZSR Start Bielsko-Biała
3. Janus Paulina SRS Szansa-Start Gdańsk
4. Cichy Jędrzej SSR Start Poznań
5. Dadasiewicz Marta SRS Szansa-Start Gdańsk

GR. BC 3
1. Niparko Tomasz Start Zielona Góra (asystent N. Kulus)
2. Iwanowicz Kamil PSSON Start Białystok (asystent Z. Usakiewicz)
3. Ostrowski Marcin BZSR Start Bielsko-Biała (asystent M. Ostrowski)
4. Chochół Konrad Fundacja Szkoła Bez Barier (asystent J. Zawada)
GR. BC 5
1. Gawroński Daniel KSI Start Szczecin
2. Żałoba Justyna PSSON Start Białystok
3. Stefanowski Krzysztof WZSN Start Wrocław
4. Oleksińska Milena ZSR Start Zielona Góra

NAGRODA FAIR PLAY :
Mencnarowski Adam BZSR Start Bielsko-Biała

PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA ZA NAJLEPSZY DEBIUT W 2019 ROKU :
Matoga Damian SSR Start Poznań

WYRÓŻNIENIE DLA NAJMŁODSZEGO UCZESTNIKA POLSKIEJ LIGI BOCCI 2019 :
Ostrowski Marcin BZSR Start Bielsko-Biała

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom , wszystkim zawodnikom , trenerom, asystentom i opiekunom dziękujemy za zaangażowanie i sportowego ducha, który panował na boiskach czterech turniejów Polskiej Ligii Bocci. Zapraszamy na kolejne mistrzostwa za rok! Życzymy dalszych sukcesów !

Dziękujemy ekipie sędziowskiej , wolontariuszom i sztabowi organizacyjnemu za ogromny wysiłek włożony w organizację Mistrzostw. Słowa podziękowania kierujemy także do Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa Ds. Osób Niepełnosprawnych Bogdana Dąsala. Szczególnie gorąco dziękujemy za wsparcie i pracę wykonaną przez Renatę Pisarek, Janusza Zawadę i Dominika Piekarskiego z Fundacji „Szkoła bez Barier” na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami w Krakowie oraz przez dr Pawła Zychowicza ze studentami z krakowskiej AWF.

Zawody zorganizował Polski Związek Bocci we współpracy z miastem Krakowem http://www.krakow.pl/ i Fundacją „Szkoła bez Barier” na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami w Krakowie Mistrzostwa współfinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki #MSiT https://pl-pl.facebook.com/MSiT.GOV/
oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych #PFRON, https://www.facebook.com/fundusz.pfron . Nagrody ufundował m.in. Polski Komitet Paraolimpijski https://paralympic.org.pl/ https://www.facebook.com/polskikomitetparaolimpijski/ #kibicujemy paraolimpijczykom