Mistrzostwa Polski w Bocci. Finał w Drzonkowie/Zielonej Górze 17-20 listopada 2016 – wyniki

Zakończyły się zmagania Polskiej Ligi Bocci – Mistrzostw Polski w Bocci 2016 z mecenatem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W uroczystości otwarcia finałowego turnieju w Drzonkowie udział wzięli mi.in. Danuta Tarnawska – Prezes Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „START” w  Zielonej Górze – gospodarz Turnieju oraz Andrzej Goń – Dyrektor Oddziału Lubuskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W finale wystartowali zawodnicy reprezentujący:
1. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra
2. Integracyjny Klub Sportowy „ZIELONI” Zielona Góra
3. Zrzeszenie Sportu i Rehabilitacji „START” Kielce
4. Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Bielsko Biała
5. Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Poznań
6. Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych „Krok za Krokiem” Zamość
7. Klub Sportowy PAMARA BOCCIA Lublin
8. Klub Sportowy KONAR Warszawa
9. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus” w Konopiskach
10. Klub Integracyjny – Nowy Sącz
11. Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” w Rędzinach

REZULTATY:

Klasa BC1 Kategoria Mistrzostw Polski

1. Skwaryło Robert – AKSON Krok za Krokiem Zamość
2. Koza Kinga – Start Poznań
3. Cios Artur – AKSON Krok za Krokiem Zamość
4. Krakowski Mateusz – Klub Integracyjny Nowy Sącz

Klasa BC2 Kategoria Mistrzostw Polski

1. Patryk Barszczyk – Pamara Lublin
2. Marika Furtak – IKS Zieloni Zielona Góra
3. Kalkowski Tomasz – Start Poznań
4. Szuba Patryk – Konar Warszawa
5. Lipowski Konrad – Konar Warszawa
6. Urbański Mateusz – Pamara Lublin
7. Wesołek Marta – Start Poznań
8. Nabrdalik Sylwia – „Dar Serca” Rędziny
9. Kopiel Karolina – AKSON Krok za Krokiem Zamość
10. Kiciak Marcin – AKSON Krok za Krokiem Zamość
11. Gruchot Anna – Start Zielona Góra
12. Pomarański Kamil – AKSON Krok za Krokiem Zamość

Klasa BC3 Kategoria Mistrzostw Polski

1. Iskrzycki Damian – Start Bielsko Biała
2. Owczarz Edyta – Start Poznań
3. Nowosadowski Bartłomiej – AKSON Krok za Krokiem Zamość
4. Najbor Klaudia – Start Zielona Góra
5. Lorens Leszek – Start Poznań
6. Brożek Łukasz – Konar Warszawa
7. Niparko Tomasz – Start Zielona Góra
8. Bednarek Zbigniew – Prometeus Konopiska

Klasa BC4  kategoria (bez tytułu Mistrza Polski)

1. Janowski Andrzej – Start Kielce
2. Wójcik Andrzej – Sprawniejsi.pl Włoszczowa
3. Krajewski Paweł – AKSON Krok za Krokiem Zamość

Klasa BC5 kategoria (bez tytułu Mistrza Polski)

1. Bogaczyk Marek – Klub Integracyjny Nowy Sącz
2. Stasiak Rafał – Prometeus Konopiska
3. Sudoł Łukasz – Prometeus Konopiska
4. Dąbrowski Robert – IKS Zieloni Zielona Góra

Gratulujemy Zwycięzcom i Mistrzom oraz wszystkim startującym w tegorocznej Polskiej Lidze Bocci.

Dziękujemy Trenerom, Asystentom, Sędziom, Wolontariuszom, Kadrze realizującej zawody, Zarządowi PFRON, Organizatorom systemu zawodów – Stowarzyszeniu „Prometeus” w Konopiskach oraz „Startom” w Kielcach, Poznaniu i Zielonej Górze, wszystkim, którzy zaangażowali się w 2016 roku w trudną, ale przynoszącą wiele satysfakcji Polską Ligę Bocci.

Żywimy nadzieję, że uda się Federacji i Związkowi pozyskać środki na zorganizowanie Ligi w 2017 roku.

Życzymy wytrwałości w przygotowaniach do nowego sezonu. Do zobaczenia na sportowych arenach Polskiej Ligi Bocci w 2017 roku !!!

„Boccia to więcej niż sport !!!”