Ogólnopolskie Zawody Niepełnosprawnych w Bocci w Zielonej Górze

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” Zielona Góra było organizatorem  Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych w BOCCI, które odbyły się w dniach  30.09. – 02.10.2016r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. W zawodach  uczestniczyło 52 zawodników niepełnosprawnych, reprezentujących 5 organizacji: Integracyjny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych z Głogowa, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z Poznania, Klub Sportowy Inwalidów „Start” ze Szczecina, Klub Sportowy „Konar” z Warszawy oraz Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” z  Zielonej Góry. Wśród nich  byli członkowie kadry Polski niepełnosprawnych w bocci.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna w grupach BC2 i  BC3 zgodnie z przepisami BISFed (zawodnicy grający przy pomocy specjalistycznej rynny z udziałem asystenta), oraz klasyfikacja zespołowa dla zespołów 3-osobowych grających w podziale na dwie grupy  startowe ze względu na rodzaj niepełnosprawności.

Z radością przyjęliśmy zwycięstwo Klaudii Najbor w grupie BC3. Ta młodziutka, perspektywiczna zawodniczka zielonogórskiego „Startu”, wygrywając wszystkie swoje pojedynki pokonała również obecną mistrzynię Polski Edytę Owczarz.

Udział w Ogólnopolskim Turnieju był dla wielu zawodników dobrą formą przygotowań  i przetarciem przed Finałem Mistrzostw Polski, który zielonogórski „Start” organizuje  w dniach 17-20 listopada 2016r. w Drzonkowie.

 

Końcowa klasyfikacja Ogólnopolskich Zawodów Niepełnosprawnych  w BOCCI

 

BC2

  1. Konrad Lipowski – KONAR Warszawa
  2. Marta Wesołek – START Poznań
  3. Anna Gruchot – START Zielona Góra
  4. Bartłomiej Portała – START Zielona Góra
  5. Natalia Jaskowska – START Poznań
  6. Tomasz Osiński – START Zielona Góra

 

BC3

  1. Klaudia Najbor – START Zielona Góra
  2. Edyta Owczarz – START Poznań
  3. Tomasz Niparko – START Zielona Góra
  4. Małgorzata Jakubowska – START Zielona Góra
  5. Gerard Kurkowiak – KONAR Warszawa

 

Grupa I

  1. SSR START Poznań – II
  2. IKSON Głogów
  3. SSR START Poznań – I
  4. ZSR START Zielona Góra

 

Grupa II

  1. KSI START Szczecin – I
  2. ZSR START Zielona Góra
  3. KSI START Szczecin II
  4. START Jelenia Góra – I